גיא ברנד, מייסד התוכנית BIG SHOT, שהכשירה אלפי סוחרים ב-3 שנים האחרונות, מביע אמון נדיר בתלמידיו ומממן לכל אחד מהם תיק מסחר על סך 10,000 דולר כוח קנייה. ובעצם מספק לתלמידים חדשים וותיקים ביקור במגרש המשחקים של השחקנים הגדולים בשוק ההון עם יכולת להרוויח ובלי סיכונים בכלל.בלתי נתפס? תכף תראו איך זה קורה ולמה בכלל משתלם לביגשוט לעשות מהלך כזה.

 

לא מפסיקים להפתיע

כשחושבים על זה, לא כל כך מפתיע שהמהלך הגדול הבא מגיע מהכיוון של "ביג שוט". גם מבלי לצאת מגדרה, ביג שוט הצליחה בשנים האחרונות, להקפיץ אלפי ישראלים ליחידת העילית של סוחרי הבורסה האמריקאית, בזכות תוכנית הכשרה חדשנית, מקיפה ובלתי מתפשרת.

בעולם מלא אינטרסים ואחוז הצלחה נמוך באופן מחשיד (4%), בביג שוט רצו לעשות מהפכה, וקיימו. אחרי שנה בלבד מרגע השקת התכנית, ביגשוט הצליחו להקים קהילה מגובשת של סוחרים אמיתיים, שעובדים בצורה מעוררת השראה ומצליחים להרוויח סכומים מרשימים.

המהפך הזה התאפשר בזכות העובדה שהתלמידים עברו "טירונות" קשוחה כמו שעוברים בסיירת מטכ"ל של הסוחרים ("סוחרי נוסטרו"), דבר שלא היה נגיש לציבור הרחב עד אז.
ולא רק. התלמידים גם קיבלו הכשרה מקצועית ויסודית הכוללת את הכלים האסטרטגיים והטקטיים למסחר בשוק ההון. אותם כלים שכל סוחר מקצועי משתמש בהם.

גיא ברנד (ממייסדי ביג שוט) בכנס בו הודיע על ההשקה החדשה של
תוכנית BigShot NoRisk

הבשורה: לסחור מבלי להסתכן

ואם זה לא מספיק – גיא ברנד החליט הפעם לשגע את שוק ההון אפילו יותר. בעקבות החזון שלו ליצור את חדר המסחר הפרטי הגדול והרווחי בעולם, גיא יצר, יחד עם שאר שותפיו למסע, את תוכנית המימון והליווי הראשונה בישראל ובעולם, שבה גוף לימודי פרטי מאפשר לתלמידיו לסחור בכסף של החברה. מדובר בסדר גודל של 10,000 דולר כוח קנייה לכל תלמיד על תיק המסחר הראשון שלו. מימון שגדל ככל שהתלמיד רווחי יותר.

ברנד, כבר מעל לעשור, הוא אחד מהשחקנים החשובים בארץ בתחום שוק ההון האמריקאי. הוא פיקח על הכשרה של אלפים, הן בעולם הנוסטרו המקצועי (שם פגש חלק מהצוות שהולך איתו עד היום), והן בעולם של הציבור הרחב.

תפסנו אותו לראיון קצר:

"גיא, תסביר בבקשה מה זה אומר לקחת חלק בתוכנית ה-NoRisk של Big Shot, רצוי בעברית פשוטה."


"זה אומר שכל תלמיד שלנו מקבל תיק מסחר על סך 10,000 דולר כוח קנייה.הוא יכול להרוויח על התיק, כשההפסדים עלינו. אנחנו מלווים אותו בכל תהליך ההכשרה, הוא סוחר איתנו בחדר מסחר שמופעל על ידי בית השקעות שמפוקח על ידי הרשות לניירות ערך, הוא מקבל ייעוץ מפוקח תוך כדי מסחר וצופה בעסקאות של הסוחרים שלנו בזמן אמת.

את הכסף למסחר אנחנו מספקים והכול מתרחש תחת פיקוח צמוד, כמובן. בהתחלה התלמיד מקבל תיק של 10 אלף דולר לסחור עליו. ועם הזמן, ובתנאי שהתלמיד מוכיח רווחים, תיק המסחר גדל בהדרגה עד ל-100 אלף דולר".

דניאל, תלמיד מצטיין מתכנית ההכשרה של ביג שוט: היום כבר מנהל תיקים במקצועו

משכורת שנתית של מאות אלפי שקלים

גורמים שונים ומגוונים סוחרים מדי יום בבורסות בעולם. מאנשים פרטיים שיושבים עם הלפטופ בבית, ועד בתי ההשקעות הגדולים שסוחרים במיליארדים. "סוחרי נוסטרו" הם הטופ של הטופ, אלה שנמצאים בראש הפירמידה.

סוחרי הנוסטרו הם אלו שמאותרים ונבחרים לסחור בתיקי השקעות של חברות גדולות. זאת אומרת שהם לא סוחרים בכספם הפרטי, אלא שחברות גדולות ומכובדות העניקו להם את ההרשאה לעבוד עם הכסף שלהם, מתוך ידיעה שהאנשים החדים הללו יצליחו להנפיק רווחים מתיקי ההשקעות שלהם. הם סוחרים בסכומי עתק, ולכן הם עוברים הכשרה קפדנית, שלאחריה רק מעטים ומובחרים זוכים לעסוק בכך.

ברנד: "סוחר נוסטרו טוב יעבוד על מיליונים, ואפילו מיליארדים. הכול כמובן תלוי בסוג הנכס הפיננסי עליו סוחרים, גודל החברה וכו'. מה שבטוח, גם כשמדובר בסוחרי נוסטרו בתחילת דרכם שעובדים בסכומים צנועים יותר – מדובר בעולם אחר. הסטטיסטיקה אומרת ש-90-70% מסוחרי הנוסטרו מסיימים את החודש ברווח (פי 10 ממה שנהוג אצל האדם הפרטי הממוצע). לאחר שצלחו את ההכשרה הקפדנית, משכורת שנתית ממוצעת שלהם יכולה להגיע למאות אלפי שקלים וצפונה בשנה".

אז עכשיו אתם בביג שוט הולכים לחלק כסף לאנשים שעד אתמול לא ידעו לסחור…קצת נפלתם על הראש, לא?

(צוחק) "אז זהו, שלא. סוחרי הנוסטרו יודעים לייצר תשואות שאף בית השקעות לא יכול להתחרות איתן. בעוד בית השקעות יודע לייצר במקרה הטוב 9% תשואה בשנה, צוות פרטי של סוחרים יכול לעשות פי 5, פי 10 מזה ואפילו יותר. יש גם סוחרים שיודעים לייצר יותר: למעלה מ-100% תשואה בשנה על תיקי השקעות ענקיים. בארה"ב, להחזיק צי של סוחרי נוסטרו זה דבר שבשגרה.

אני מאמין בכוח הישראלי ובמוח הישראלי. אנחנו עושים את המהלך הזה כדי להמשיך את המהפכה שהתחלנו כבר לפני שנה, וזה השלב הבא מבחינתנו".

ואיפה הקאץ'? נשמע קצת טוב מדי מכדי להיות אמיתי.

"ממש לא. ההצעה הזו היא Win-Win. אם התלמיד שלנו יודע לקחת תיק מסחר ולהגדיל אותו באופן משמעותי, הוא מקבל אחוזים מתוך הרווחים שהצליח לייצר. ככה גם התלמיד מרוויח, וגם אנחנו כחברה לא נשארים מקופחים.

התלמיד מקבל הזדמנות נדירה לסחור על תיק בסדר גודל שלא יכל להגיע אליו לבד (לרוב האנשים אין בצד 10,000 אלף דולר בשביל מסחר), ואנחנו כחברה זוכים ליהנות מהפירות שהתלמידים שנכשיר יידעו לייצר."

ואתה לא מפחד שהחבר'ה יפסידו לך את הכסף?

"אם היית רואה איזו הכשרה הם עומדים לעבור, גם אתה לא היית מפחד. אנחנו לא מחלקים מיליון דולר ביום אחד. אנחנו מלווים את התלמיד, נפגשים איתו, בודקים את התאמתו ומצמידים לו מנהל סיכונים שמלווה אותו ומתקן כשצריך. תיק המסחר של התלמיד יגדל בהדרגה בהתאם לתוצאות שהוא יספק. ככה שאנחנו מנהלים את הסיכון שלנו באחריות."

מגרש משחקים של של 150 מיליארד דולר ביום

"כמו שאתה יכול להבין מדובר בתהליך. כל תלמיד, כמעט כבר בתחילת הדרך, מקבל תיק מסחר, אבל עם הגבלת הפסדים של 1,000 דולר לכל אחד. במהלך ההכשרה, הצוות של ביג שוט עוקב אחר כל תלמיד. מי שיפגין פוטנציאל, ישקיע ויסחור לפי הכללים – יזכה לעוד רווחים ועוד מימון, מבלי לסכן את הכסף האישי שלו.

כמה מרוויח התלמיד מהעיסקאות שיצר?

"בהתחלה התלמיד יוכל להרוויח 3,000$ על התיק. בשלב השני, עם הגדלת התיק, הרווח יהיה 50/50 ובשלב השלישי, 70 אחוז מהרווח הולך לתלמיד."

ולמה דווקא ביג שוט? מה שונה אצלכם?

מעבר לזה שתוכנית המימון שלנו היא ראשונה מסוגה ומהפכנית, ביג שוט זו לא רק הכשרה. ביג שוט היא קהילה. והאמת – הקהילה הזאת הפכה מזמן למשפחה. התהליך שאנשים עוברים אצלנו, מבחינה אישית והתפתחותית, הוא דבר שלא ראיתי בכל חיי המקצועיים.

התמיכה של החבר'ה אחד בשני, השיתוף ברעיונות מסחר, העידוד שכשקשה לפעמים…צריך לראות בעיניים כדי להאמין."

כנסים יחודיים לסוחרים. שנותנים ידע ממשי על עולם המסחר

מפקד 'יחידת העילית' שדואג שכל החיילים יחזרו הביתה בשלום

מי שמפקח היום מלמעלה על הנעשה בהכשרה של ביג שוט הוא סוחר ישראלי וטבעוני, שחי ונושם את הבורסה האמריקאית מזה 12 שנה – מיקי כץ.

מיקי מנהל את צוות הסוחרים של ביג שוט, פיתח אסטרטגיות מצליחות למניות וסחורות, הכשיר למעלה מ-900 סוחרים במהלך השנים, פיתח את תוכנת TIT – למקסום רווחים וניהול סיכונים ועוד.
מיקי מנהל ביד רמה את חדר המסחר המצליח של ביג שוט. תחתיו ובליווי שלו יסחרו בסופו של דבר התלמידים החדשים.

״מיקי, מה מצפה לכל הישראלים החדשים שרוצים לקפוץ על ההזדמנות שביגשוט מציעה?״

"להגיד לך את האמת. אני הרבה שנים במסחר – לימדתי, הכשרתי, עבדתי בחברות גדולות וסחרתי גם כעצמאי. מעולם לא ראיתי תוכנית כל כך אטרקטיבית ורצינית. מדובר בהכשרה מא' ועד ת', עם כל הליווי שצריך, ניהול סיכונים, אסטרטגיות, חדר מסחר.

אם מישהו באמת רוצה להתחיל לסחור זה הזדמנות של פעם בחיים.

אולי זה לא מתאים לכל אחד, אבל לא באמת צריכים להיות כלכלנים או גאונים פיננסיים. כל מה שנדרש מתלמיד, שהופך לסוחר טוב זו רצינות, משמעת ויכולת מנטלית.
אנחנו, במהלך ההכשרה, עובדים עם התלמיד בכל האספקטים האלה.

בתוכנית הזו אתה לומד בתכלס איך לסחור. אתה ממש סוחר בכסף שלנו ואין לך גם את הפחד להפסיד. זה כל כך משחרר את התלמיד ונותן לו חוויה שאי אפשר לשחזר בתוכנת דמו.
אני זוכר שבתחילת הדרך הפסדתי שוב ושוב ושוב. אמנם אלה היה סכומים קטנים בתיק, אבל תחושת התסכול בכל זאת הייתה חזקה.

זה גם משהו ללמוד ממנו.שלפעמים מפסידים, עוצרים וממשיכים ביום למחרת. אנחנו נלווה כל תלמיד עם ניהול סיכונים נכון כדי שילמד גם את הפן המנטלי. זה אגב השלב שרוב האנשים פורשים, אבל מי ששורד את התקופה הזו, החיים שלו משתנים לחלוטין.
התקופה הזו, שבה הפסדתי מעט, אבל עם שליטה מלאה, היא מה שהקנתה לי את הביטחון, הניסיון והשליטה המלאה במה שאני עושה היום. בתקופה שהגיעה אח"כ, הכפלתי מספר פעמים תוך זמן קצר תיק מסחר של 5000 דולר.

לאחר מכן, התחלתי לסחור בסכומים גבוהים יותר ויותר, כאשר בשלב מסוים הגעתי למספרים גבוהים מאוד שנשמעים דמיוניים לרוב האנשים. זה מה שיקרה עכשיו לחבר'ה שלנו. יש פה הזדמנות נהדרת לטעום מהעולם של הנוסטרו, וזאת חוויה שאני ממליץ בחום לעבור".

מפחיד קצת. לא?

"אל דאגה. התלמידים שלנו יעשו זאת בראש שקט, פשוט כי הם אין להם מה לסכן. יותר מזה, הם לא הראשונים שעוברים את ההכשרה הזאת – זה הוכח בעבר מספר רב של פעמים שזו הדרך ליצור סוחרים אמיתיים."

ברנד מבקש "להתפרץ" שוב לשיחה, ומוסיף: "מי שיזכה להצטרף לתוכנית המימון של ביג שוט, ילמד מהאיש האדיר הזה. פה גם אני יכול לספר ולהרחיב, שמיקי הוא מורה בחסד, ולא ישן בלילה אם התלמידים שלו לא מתקדמים ולא מצליחים.

לא סתם בחרנו בו, הצוות ואני, להנהיג את המהפכה שהתחלנו פה. מיקי ואני שותפים מלאים לחזון של יצירת חדר המסחר הגדול בעולם. בבורסה האמריקאית מתגלגל מדי יום סכום עתק של 150 מיליארד דולר, ככה שבאמת יש מקום לכולם. זה המקום לספר שאנחנו מגבילים את כמות התלמידים שיזכו במימון – מהסיבה הפשוטה שזה דורש מאיתנו הרבה השקעה בכל תלמיד ומימון גדול.

אנחנו בכל פעם פותחים מחזור של 20 תלמידים. ועכשיו אנחנו בפתח של מחזור לימודים חדש. פרטים נוספים אפשר לקבל כאן."

אז מה עכשיו?

צפה בהדרכה המיוחדת שהכנו במיוחד למתעניינים בתוכנית המימון שלנו.  
בהדרכה אנחנו מלמדים אסטרטגיית מסחר ייחודית שבזכותה הסוחרים שלנו מייצרים רווחים של 5 ספרות בחודש.

אם אתה רוצה להצטרף לתכנית המימון שלנו, אתה חייב לצפות בהדרכה – זה שלב המיון הראשוני. אחרי שתצפה בהדרכה, תצטרך לענות על שאלון קצר (4 דקות).

לאחר השאלון נחזור אליך במידה ואתה מתאים לתכנית המימון שלנו.

כדי לעבור לשלב #1 ולצפות בסרטון ההדרכה, מלא את הפרטים בטופס המצורף למטה