מאז ומעולם, המקום אליו פנה כל מי שרצה לייצר תשואה גבוהה על הכסף שלו היה השקעות בשוק ההון, שם עשירי העולם החלו את דרכם, ואם חשבתם שביל גייטס עשה את המיליארדים שלו (קרוב ל – 90 מיליארד) מחברת מייקרוסופט האגדית, קבלו תיקון. רוב האנשים בעולם לא יודעים שביל גייטס הוא אחד המשקיעים הכי גדולים בעולם במונחי תיק השקעות פעיל בשוק ההון.

אין ספק שכל סוחר, ולו הוותיק ביותר היה רוצה לצפות בחדר מסחר הפרטי של ביל גייטס ולראות את המהלכים והטכניקות שלו ואפילו לקבל איזה 'עצם' בדמות המלצה על מניה, הרי ההתייעצות ברגע האמת עם סוחר מנוסה, היא בהחלט החולייה החסרה של סוחרים.

אז עם מי הם באמת מתייעצים על מניות? ​

טוב, עם ביל גייטס ואפילו עם אחד המשקיעים שלו וודאי לא נוכל להתייעץ דקה לפני רכישת מניה, אבל יש אלטרנטיבה דומה. כיום סוחרים אומנם מתמקצעים ולומדים היטב את התחום טרם דריסת הרגל, אבל כאשר הם מעוניינים לרכוש מניה, הם מסתמכים בראש ובראשונה על ניתוחים כמו ניתוח טכני וניתוח פונדמנטלי. אך לעיתים אלה אינם מספקים ויש צורך במומחה שיסייע ברגע האמת.

ייתכן כי הם יפנו לחברים כדי להתייעץ על מניה, אך חשוב להבין שעל פי החוק, במידה וחבר מסייע לכם לקנות מניה הוא עובר על החוק, כיוון שאין לו רישיון לעסוק בתחום ייעוץ השקעות. דבר נוסף, אתם עלולים לסכן חברויות, הרי אם המניה לא תהיה רווחית, מן הסתם תאשימו את החבר שהמליץ.

סוחרים שתיק ההשקעות שלהם בבנק יפנו ליועץ ההשקעות שלהם כדי לברר אודות טיב המניה, היועץ יפנה ל'ועדת הייעוץ' מטעם הבנק וידקלם לסוחר את המידע שקיבל מועדת ההשקעות. מלבד זאת, הייעוץ הוא איטי מאוד ויינתן לרוב ללקוחות עם תיק השקעות 'מנופח' של מעל 300 אלף שקלים. דבר נוסף, הייעוץ לרכישת מניה אינו ניתן בזמן אמת, וכידוע בשוק ההון הדינאמי אין מקום לשאננות יתר.

גם 'גורויים' ומבינים גדולים ברשת האינטרנט יש לא מעט, כאלה שחיים ונושמים את שוק ההון והמניות, אך חשוב להבין שגם כאן יש בעיתיות מסוימת, כיוון שהם עובדים ללא רישיון ולא בטוח שהייעוץ יהיה מהימן ומדויק לצרכים שלכם.

הכירו את 'הפרלמנט' של שוק ההון

אם נחזור לביל גייטס, נראה שבאירוע Live8 – יולי 2005 הוא אמר דבר חכם; "אם תראה לאנשים את הבעיות ותראה להם את הפתרונות, הם יונעו לפעול". המילה 'יונעו' מלשון ינועו ויפעלו בכוחות עצמם. 
על אותו העיקרון של גייטס פועל חדר המסחר שלINVEST ARENA  המציע לסוחרים מתחילים ומנוסים חדר מסחר לייב בו הם יוכלו בזמן השידור החי מחדר המסחר, לעקוב אחר שלל העסקאות העולות בחדר ולהיעזר ביועץ השקעות מוסמך, אשר נמצא בחדר המסחר בכל זמן נתון.

"דמיינו, זה כמעט כמו לשבת מאחורי כתפו של הסוחר מקצועי בזמן שהוא חושב, מנתח ומבצע את האסטרטגיות הטובות ביותר שלו".

לדברי אלון קריאף מייסדי חדר המסחר INVEST ARENA; "היה חשוב לנו להשלים את החולייה החסרה בשגרת יומו של סוחר ולאפשר לו להתייעץ בזמן אמת עם 'חבריו לנשק', כמו גם עם אנשי מקצוע בכירים שיוכלו לכוון אותו לרכוש את המניה הטובה ביותר. כיום מאות סוחרים פוקדים מידי יום את חדר המסחר שלנו, בו הם יכולים לסחור ביחד עם סוחרים מקצועיים, מנוסים ורווחיים, לבלות איתם את שעות המסחר, להתייעץ, לקבל רעיונות בזמן אמת ולא בדיעבד". מסכם קריאף.

מסתבר שחדר המסחר מתאים לכולם

חדר המסחר INVEST ARENA מתאים לשני קהלי יעד מרכזיים; לסוחרים מתחילים שזה עתה סיימו את לימודי שוק ההון והם מעוניינים לצפות מלמעלה על התמונה הגדולה ולהכניס לדמם DNA איכותי בדמות ידע מקצועי שילווה אותם ברגעים הראשונים. מאידך, גם סוחרים מנוסים יוכלו ליהנות ממידע מהימן ומקצועי הניתן להם דקה לפני רכישת מניה. בדרך זו הם לא יאלצו לקבל מידע מחבריהם, וודאי שלו מיועץ ההשקעות או לשוטט ברשת כדי למצוא איזה גורו שישפוך אור על המניה.

אז מה באמת מתרחש בפרלמנט חדר המסחר?

פותחים עסקה בלייב – בחדר המסחר אין שקט לרגע, גם הלשון לא עוזרת למשקיעים 'לשתוק', והם מדברים בלי סוף על מצב השוק ובאיזו מניה הם מתכוונים לפתוח את יום המסחר שלהם. אז תכינו קפה בוץ, כי הולך להיות מעניין.  

פותחים צ'אט בחופשיות – הצ'אט בחדר המסחר בשוק ההון זמין עבורכם תמיד, שם תוכלו לשוחח עם מאות סוחרים מנוסים הנמצאים בלייב, וגם עם יועץ השקעות ומומחים עם רישיון הזמינים לתת לכם מענה לכל התלבטות.

צפייה בעסקאות בזמן אמת – שיא המתח, עשרות זוגות עיניים על המסך וסוחרים כמוכם מעיפים רעיונות לחלל בזמן אמת. כל עסקה חתומה ומנותחת לפרטי פרטים עם כל ההסברים הדרושים כמו 'למה הם הצטרפו לעסקה?', 'מה הניתוחים שהתבצעו?' ועוד.

משתפים מסכים – כדי שתוכלו להיכנס לעניינים, יועצי ההשקעות של INVEST ARENA ישתפו את המסכים יחד אתכם ויציגו לכם גרפים של מניות, כדי שתראו יחד איתם את ההזדמנויות הטובות ביותר להשקעה.   

פותחים מסחר, אז מה הלו"ז?

זמן פעילות חדר המסחר הוא בימים שני עד חמישי בין השעות 16:00-23:00 (שעות המסחר בארה”ב). משעה 16:00-16:30 נציג את המניות וננתח יחד את השוק. בהמשך נבצע סריקת מניות מעניינות למסחר – שימוש בסורקים מתקדמים, נסקור היטב  את השוק – הודעות כלכליות ויומן אירועים גלובלי.

בזמן המסחר נבצע מעקב אחרי חשבונות המסחר של צוות INVEST ARENA, ניתוח עסקאות בזמן אמת – שקיפות מלאה במסחר, הסבר מפורט על כל עסקה – ממשיכים ללמוד מהצלחות וכישלונות.

בסיום המסחר נבצע ניתוח לעסקאות שעלו במהלך היום, ננתח את סטטיסטיקות המסחר ונעניק לכם טיפים לעמידה ביעדים. הכי חשוב, נלמד ונסיק מסקנות מיום המסחר, נתכונן היטב לקראת יום המסחר הבא ונבצע סקירה כללית של יום המסחר ואירועים בולטים.